Jak vybrat tu správnou trampolínu

Každé dítě rádo dovádí, běhá a skáče. Proto jsou trampolíny stále hitem. Navíc pořídíte-li si větší trampolínu, můžete na ní dovádět také vy. Na trampolíně si každý užije spoustu legrace, vybije přebytečnou energii, udrží svou kondičku a dokonce i zhodí nějaké to kilo navíc.

Jak si ale správně vybrat?

  1. Nejdůležitější je bezpečnost. Trampolína by měla být dostatečně pevná a její nosnost by měla odpovídat Vaší váhové kategorii. Každá trampolína unese o trochu větší zátěž, je ale zbytečné ji příliš často přetěžovat, snižuje se tím životnost trampolíny. Pokud máte v plánu skákat na trampolíně spolu s dětmi, rozhodně nekupujte malou trampolínu s nosností 100 kilogramů. 
  2. Ochranná síť je jedna z dalších důležitých bezpečnostních prvků. Všechny větší trampolíny by ochrannou síť měly mít. Měla by dosahovat výšky 1,6 až 2 metry a měla by být pevná. Ochranná síť není nutná u menších trampolín pro děti, které jsou položeny nízko nad zemí. Riziko úrazu při pádu je zde podstatně menší.
  3. Jak velkou trampolínu zvolit? Platí pravidlo - čím větší trampolína, tím větší zábava. Na velké trampolíně si může zaskákat celá rodina. Na zahradu se většinou doporučují venkovní trampolíny od průměru 180 cm. Domů si můžeme pořídit menší trampolíny do průměru 140 cm.
  4. Co vás osloví na první pohled, je zajisté cena. Na trhu jsou trampolíny levnější a dražší. Nejvíce ovlivňuje výši ceny použitý materiál, proto nedoporučujeme ty nejlevnější trampolíny, které mají některé prvky vyrobeny z polyethylenu. Ten hůře snáší změny počasí a má menší trvanlivost. Vždy se ujistěte, že je trampolína vyrobena z kvalitního a odolného materiálu.

Další příslušenství, které využijete:

  • Schůdky - jsou důležité zejména při slézání, kdy může dojít k úrazu. Po delším skákání na trampolíně očekáváte měkkou plochu, přitom při vylézávání z trampolíny na vás čeká pouze tvrdá zem :)
  • Ochranná plachta na trampolínu - prodlouží životnost vaší trampolíny a usnadní vám údržbu.
  • Ukazatelem kvality trampolíny je také počet a materiál pružin a v neposlední řadě znak GS, který by měl být na všech trampolínách. Tento znak totiž prokazuje, že se jedná o výrobek, jehož bezpečnost byla testována.

>> Vyberte si u nás trampolínu. Nabízíme několik velikostí trampolín a další příslušenství.